Konsultacje

Chirurgiczne leczenie otyłości (CHLO) jest coraz popularniejsze i patrząc na statystyki jest obiecującą metodą walki z nadmierną masą ciała. Należy jednak pamiętać, że sukces w dużej mierze zależy od zmiany nawyków żywieniowych oraz wprowadzenia odpowiedniej diety. Podczas konsultacji online z dietetykiem bariatrycznym, dowiesz się dokładnie jak wygląda prawidłowa dieta po operacji bariatrycznej oraz jak się do niej przygotować.

Konsultacje odbywają się w trybie online, prowadzone są w formie wideokonsultacji (Skype, Whatsapp) lub rozmowy głosowej (przez telefon). Konsultacja online nie odbiega standardem od spotkania w gabinecie stacjonarnym z tą różnicą, że pomiary masy ciała i obwodów należy wykonać we własnym zakresie, w domu.

Oferuję kompleksowe wsparcie żywieniowe na każdym etapie leczenia bariatrycznego, przed i po zabiegu. W trakcie konsultacji dowiesz się jak komponować posiłki, jak dobierać produkty, wskażę ewentualnie popełniane błędy żywieniowe i metody ich korygowania.

Jeżeli zmagasz się też z chorobami dietozależnymi (m.in. insulinoopornością i cukrzycą typu II, podwyższonym cholesterolem, dną moczanową) lub zaburzeniami hormonalnymi (m.in. niedoczynnością tarczycy, Hashimoto, PCOS) to przekazywane zalecenia będą uwzględniały również ten aspekt.

W ramach współpracy możesz skorzystać z:

  • konsultacji przed zabiegiem bariatrycznym
  • konsultacji dietetycznych po zabiegu

Na konsultację przed zabiegiem najlepiej umówić się przed operacją lub w pierwszych dniach po operacji. Podczas wizyty dowiesz się jak wygląda żywienie w poszczególnych etapach, jako komponować wartościowe posiłki, jakie wybierać produkty, jaką wprowadzić suplementację. W ramach konsultacji otrzymasz również 2 przykładowe jadłospisy uwzględniające żywienie w trakcie etapu diety miękkiej i diety stałej lekkostrawnej.

Konsultacja przed zabiegiem trwa do 90 min. Po konsultacji na Twojego maila zostaną przesłane materiały w formie PDF uwzględniające informacje, które omawiane były podczas wizyty. W razie wątpliwości czy pytań możesz w każdej chwili skontaktować się ze mną drogą mailową.

Jeżeli przed zabiegiem wymagane jest zaświadczenie od dietetyka bariatrycznego po konsultacji takie zostanie dla Ciebie wystawione.

Pozostałe konsultacje dedykowane są pacjentom, u których zabieg przeprowadzony był co najmniej 1-2 miesiące wcześniej. Głównym zadaniem konsultacji po zabiegu jest przedstawienie docelowego modelu odżywiania po zabiegu bariatrycznym, analiza postępów i efektów diety, przekazanie kolejnych zaleceń dietetycznych. 

Zaleca się, aby konsultacje kontrolne odbywały się co najmniej raz w miesiącu.

Konsultacje prowadzone są w formie wideokonsultacji (Skype, Whatsapp) lub rozmowy głosowej (przez telefon).

Jeżeli podjęłaś/podjąłeś decyzje o skorzystaniu z konsultacji dietetycznej skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie w celu ustalenia terminu wizyty.

Współpraca

Konsultacje online

Konsultacja krok po kroku

Voucher podarunkowy