Dieta wspomagająca płodność

Czy wiesz, że to co jesz ma wpływ na Twój układ rozrodczy? Czy wiesz, że składniki odżywcze, które dostarczasz z jedzniem mają wpływ na zdrowie komórek jajowych i plemników? Najnowsze badania naukowe pokazują, że istnieje ścisły związek między dietą a płodnością. Określone zachowania żywieniowe mogą zmniejszyć problemy z zajściem w ciąże z powodu zaburzeń owulacji nawet o 80%.

Statystyki pokazują, że w Polsce co piąta para w wieku rozrodczym ma problem z zajściem w ciąże. Spora część przypadków związana jest z zaburzeniami lub brakiem owulacji oraz złą jakością nasienia. Okazuje się, że w takich przypadkach pomocne jest wprowadzenie zdrowej diety u obojga partnerów, która opiera się na spożywaniu określonych składników odżywczych oraz eliminowaniu takich, które działają szkodliwie. Dzięki zdrowemu odżywianiu można dostarczyć składniki niezbędne do budowania hormonów oraz składniki chroniące komórki jajowe oraz plemniki, a tym samym zwiększyć szansę na zajście w ciąże.

Jeżeli chcesz poznać tajniki diety wspomagającej płodność zapraszamy do Naszego gabinetu. W czasie konsultacji dowiesz się:

  • jakie składniki są potrzebne do prawidłowego działania układu hormonalnego
  • jakie składniki są kluczowe w tworzeniu komórek jajowych i plemników
  • jak się odżywiać, aby zachować regularne owulacje
  • jak się odżywiać, aby zapewnić prawidłowy rozwój dziecka jeszcze w okresie płodowym

Nasze diety są układane indywidualnie w zależności od przypadku oraz występujących schorzeń. Zajmujemy się tworzeniem planów żywieniowych przy nadwadze i otyłości, zepole policystycznych jajników, insulinooporności, niedoczynności tarczycy, zaburzeniach hormonalnych takich jak wysokie FSH, hiperprolaktynemia, nadmiar estrogenów, niedobór progesteronu czy niedobór testosteronu u mężczyzn lub niska jakość nasienia.

Telefon

+48 784 583 025

Email

perfect-line@wp.pl

Adres

al. Kościuszki 3

(I piętro, wejście od podwórza)

90-418 Łódź